Jak dobrać najlepsze płytki do łazienki?

Płytki do łazienki powinny charakteryzować się nie tylko eleganckim wyglądem ale także odpowiednią trwałością. Powinny być one łatwe w pielęgnacji, oraz oczywiście posiadać kształt który najbardziej będzie nam się podobał, pasował wizualnie do naszego wnętrza. Z pewnością warto zwrócić uwagę iż często wybieramy płytki jaśniejsze, które optycznie powiększają nieco pomieszczenie, możemy wybrać płytki białe, kremowe, czy też płytki imitujące marmur z delikatnymi wzorami.

Wytrzymałe i odporne płytki podłogowe

Łazienka jest pomieszczeniem w którym często na podłodze będzie znajdowała się woda, często z mydłem czy szamponem, mogłoby to powodować powstawanie zabrudzeń w przypadku gdybyśmy wykorzystali płytki o dużej nasiąkliwości. Dlatego też należy poszukiwać płytek które będą posiadały warstwy szkliwa lub też będą odpowiednio zabezpieczone za pomocą impregnatu. Oczywiście w przypadku łazienki warto wybrać płytki które będą charakteryzowały się właściwościami antypoślizgowymi

Warto pamiętać iż w przypadku dużych płytek ułożonych w małej łazience efekt nie zawsze będzie zadowalający, ponieważ zasadniczo powinniśmy wykorzystywać większe płytki w większej łazience i odwrotnie. Naturalnie obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rozmiarów przykładowo standardowe płytki 40 x 60 cm czy też 50 x 50 cm. Obecnie firmy produkują bardzo wiele rozmiarów i kształtów dlatego też każdy bez problemu dobierze wielkość która najbardziej będzie wizualnie pasowała do pomieszczenia. Naturalnie możemy zbierać płytki które imitują deski czy też panele, bardzo ciekawe mogą być także płytki stylizowane na marmur czy też granit.

Osoby które wybierają płytki do dużej łazienki mogą wykorzystać eleganckie płytki gresowe, które mogą posiadać strukturę marmuru, z pewnością jasny odcień będzie dodatkowo powiększał pomieszczenie. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na płytki nowa gala stonehenge, znajdziemy wiele różnych odcieni, to duża i masywna płytka która bardzo dobrze prezentuje się na podłodze w łazience.