Jakie płytki do łazienki będą najlepsze?

Wiele osób przed remontem łazienki decyduje się na wykonanie wizualizacji 3D, dzięki czemu lepiej możemy wyobrazić sobie w jaki sposób nasza łazienka będzie wyglądała kiedy wykorzystamy określony rodzaj płytek. Oczywiście obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnego rodzaju kształtów i kolorów płytek. Zasadniczo najpopularniejsze są oczywiście płytki kwadratowe oraz prostokątne, które możemy łatwo dopasować, ułożyć na podłodze czy też na ścianie naszej łazienki. Naturalnie coraz częściej pojawiają się płytki o wielu bokach, które możemy bardzo ciekawie łączyć na naszych ścianach, co pozwoli uzyskać niecodzienne, nowoczesne wzory.

Jak dobierać kształt i wielkość?

Dużą pomocą mogą służyć nam także osoby które zajmują się na co dzień układaniem płytek, będą one wiedziały jakiej wielkości płytki wybrać, jak dobrać kształty tak aby zmarnowało się jak najmniej płytki. Dzięki temu będziemy mogli nieco zaoszczędzić, wykorzystać płytki w sposób optymalny. Naturalnie warto sprawdzić jakość płytek, często opisywane są one na pudełku, będzie to klasa pierwsza czy też klasa druga. W tym przypadku płytki gorszej klasy mogą nie być proste, jednak niekiedy okazuje się że możemy wybrać bardzo dobrej jakości płytki klasy pierwszej jak również drugiej.

Powinniśmy zapoznać się także z różnymi charakterystycznymi do płytek oznaczeniami takimi jak E, jest to nasiąkliwość. Musimy pamiętać iż w łazience nie mogą znaleźć się płytki zbyt nasiąkliwe, dlatego w tym przypadku nasiąkliwość nie może przekraczać 5% czy też 6% w przypadku płytek podłogowych. Bardzo istotna jest również antypoślizgowośc, w tym przypadku określana jest literą R, im wartości jest wyższa tym płytka jest bardziej bezpieczna, w tym przypadku maksymalną wartością jest R13. Dlatego też pod prysznicem, wszędzie tam gdzie spodziewamy się iż będzie mogła znajdować się woda warto wykorzystać płytki R10 do R13.

Naturalnie warto stawiać na sprawdzonych producentów, dzięki czemu płytki będą mogły zachować swój wygląd przez wiele lat, będą to płytki o małej nasiąkliwości, które będą łatwe w czyszczeniu. Dlatego warto zwrócić uwagę na serię calacata stargres, są to wysokiej jakości płytki podłogowe, jest to płytka gresowa, dzięki czemu będzie ona bardzo wytrzymała, z pewnością bardzo dobrze sprawdzi się w nowoczesnej łazience.